CHOOSE A DIFFERENT MANUFACTURER 6
CHOOSE A DIFFERENT APPLIANCE
CHOOSE A DIFFERENT APPLIANCE
Boyertown Furnace Co. LB/HB 85
| Manufacturer: | Boyertown Furnace Co. |
| Appliance Series: | Hallmark Furnace |
| Appliance Model: | LB/HB 85 |
| Burner Model: | EZ-1HP |
| Air Tube: | 9" EZ-1 |
| OEM Air Tube #: | 98326 |
| Insertion Depth: | 5.75 |
| GPH: | 0.65 |
| Nozzle Type: | 70W |
| Nozzle Mfr: | Delavan |
| Alternative Nozzle Type: | 70A |
| Alternative Nozzle Mfr: | Delavan |
| Pump PSI: | 140 |
| Air Shutter: | EZ-1 |
| Head Position: | 0.60/0.65 |
| Air Setting: | 0.65 |
| NOTES: |