CHOOSE A DIFFERENT MANUFACTURER 6
CHOOSE A DIFFERENT APPLIANCE
CHOOSE A DIFFERENT APPLIANCE
Boyertown Furnace Co. RSM-600 (Nozzle Size: 0.60)
| Manufacturer: | Boyertown Furnace Co. |
| Appliance Series: | Regal Star Furnace |
| Appliance Model: | RSM-600 |
| Burner Model: | EZ-LF |
| Air Tube: | 9" 12D |
| OEM Air Tube #: | 50796 |
| Insertion Depth: | 4.25 |
| GPH: | 0.6 |
| Nozzle Type: | 60A |
| Nozzle Mfr: | Delavan |
| Alternative Nozzle Type: | 60W |
| Alternative Nozzle Mfr: | Delavan |
| Pump PSI: | 165 |
| Air Shutter: | Blank |
| Head Position: | 0.60/0.65 |
| Air Setting: | 0.45 |
| NOTES: |