CHOOSE A DIFFERENT MANUFACTURER 6
CHOOSE A DIFFERENT APPLIANCE
CHOOSE A DIFFERENT APPLIANCE
Burnham (U.S. Boiler) RS-AH125
| Manufacturer: | Burnham (U.S. Boiler) |
| Appliance Series: | RS |
| Appliance Model: | RS-AH125 |
| Burner Model: | EZ-1HP |
| Air Tube: | 5" EZ-1 |
| OEM Air Tube #: | N/A |
| Insertion Depth: | 1.5 |
| GPH: | 0.9 |
| Nozzle Type: | 60A |
| Nozzle Mfr: | Delavan |
| Alternative Nozzle Type: | 60W |
| Alternative Nozzle Mfr: | Delavan |
| Pump PSI: | 140 |
| Air Shutter: | EZ-1 |
| Head Position: | 0.85/1.00 |
| Air Setting: | 0.65 |
| NOTES: |