CHOOSE A DIFFERENT MANUFACTURER 6
CHOOSE A DIFFERENT APPLIANCE
CHOOSE A DIFFERENT APPLIANCE
Burnham (U.S. Boiler) V909A HF
| Manufacturer: | Burnham (U.S. Boiler) |
| Appliance Series: | V9 |
| Appliance Model: | V909A |
| Burner Model: | 801CRD |
| Air Tube: | 10" |
| OEM Air Tube #: | 98150 |
| Insertion Depth: | 4.125 |
| GPH: | 4 |
| Nozzle Type: | 45H |
| Nozzle Mfr: | Hago |
| Alternative Nozzle Type: | 45A |
| Alternative Nozzle Mfr: | Delavan |
| Pump PSI: | 150 |
| Air Shutter: | -- |
| Head Position: | 1/4 |
| Air Setting: | 1/4 |
| NOTES: |