CHOOSE A DIFFERENT MANUFACTURER 6
CHOOSE A DIFFERENT APPLIANCE
CHOOSE A DIFFERENT APPLIANCE
CRC Enviromental 125
| Manufacturer: | CRC Enviromental |
| Appliance Series: | |
| Appliance Model: | 125 |
| Burner Model: | EZ-1HP |
| Air Tube: | 11" EZ-1 |
| OEM Air Tube #: | 97632 |
| Insertion Depth: | 7 3/4" |
| GPH: | 0.75 |
| Nozzle Type: | 30A |
| Nozzle Mfr: | Delavan |
| Alternative Nozzle Type: | |
| Alternative Nozzle Mfr: | |
| Pump PSI: | 140 |
| Air Shutter: | EZ-1 |
| Head Position: | 0.75 |
| Air Setting: | 1.00 |
| NOTES: |